Puskás Tivadar, Szombathely polgármestere hangsúlyozta, hogy továbbra is egymilliárd forintot meghaladó összeget fordítanak szociális célokra, nem csökken a segélyekre és támogatásokra kifizethető keret összege. Az ellenzék ugyanakkor úgy vélekedik, hogy az elvont 231 millió forintos állami támogatás a szociális ellátórendszert "vérezteti ki".
Szombathely elsősorban a 6,6 milliárd forintnyi iparűzési adóbevételnek köszönhetően képes fenntartani gazdálkodásának egyensúlyát, bevételeinek már 57 százaléka származik adókból, 23 százaléka egyéb forrásból és mindössze 20 százalék a városi büdzsében az állami támogatás mértéke.
Molnár Miklós, Szombathely alpolgármestere elmondta, a költségvetési előterjesztésben szerepeltetett 5,2 milliárd forintos fejlesztési hiány tulajdonképp nem hiány, hiszen a Szombathelyen zajló nagyberuházásokra - köztük a Haladás-sportkomlexum építésének megkezdésére - szánt kormányzati pénz már tavaly beérkezett az önkormányzat számlájára, és a tervben a kiadási oldalon is szerepel.
Az alpolgármester szerint a szombathelyi költségvetés valójában jelentős működési többlettel rendelkezik, éppen ezért, ha sikerül az idén jól gazdálkodni, megalapozható egy olyan költségvetés is, amelyben felelősséggel növelhetők a működési kiadások.