Nem túlzás, hogy az 1900 és 1924 után harmadszori olimpiai rendezést elnyerő Párizsra figyelt tegnap este az egész világ. Az ötkarikás játékok megnyitó ünnepségei általában még azok érdeklődését is felkeltik, akik nem különösebben érdeklődnek a sport iránt. Nos, akik pénteken este azzal a tudattal ültek a tv-készülékek elé, hogy egy látványos, érdekes, magas művészi értékkel bíró programot láthatnak igencsak érdekes produkciókkal szembesülhettek.
A valóban eredeti gondolat – stadion helyett a Szajna hat kilométeres szakaszán zajló megnyitó – előzetesen számos izgalmas produkciót ígért. A kifinomult ízlésükről és a világban sok területen nagyot alkotó franciáktól mindenki emlékezetes, felejthetetlen estét remélt.
Hát sikerült…. Ám nem egészen úgy,ahogyan azt sokan várták. Pedig a helyszín, maga a folyó, a történelmi épületek, így a Notre-Dame, a Louvre vagy az Orsay Múzeum és Párizs egyedi varázsa adott volt. A kezdet sem volt rossz, miután a Szajnán hajókkal „vonuló” 206 nemzet olimpikonjait az extravagáns Lady Gaga francia sanzonos éneke fogadta elsőként. A több, mint négy órás – számos helyszínen zajló - műsor alatt, rajta kívül még számos igényes, csak a gallokra jellemző előadást láthattunk. A Szajna partján valamint ennek hídjain kialakított színpadokon zajlott a műsor kulturális része. 2000 táncos és színész tizenkét művészi tablót jelenített meg, amelyek arról meséltek, hogy Franciaország, a sokszínűség országa.
S lám ez a „sokszínűség” úgy a műsor közepe táján, a francia Nemzeti Könyvtár impozáns termeiben játszódó jelenetben különös módon jelent meg. Színes, szivárványos ruhába öltözött táncosok bukkantak ugyanis fel, akiknek köszönhetően, ki tudja milyen okból, a koreográfia részeként megjelent az LMBTQ-propaganda! Százmilliók - köztük rengeteg gyerek - láthatták élő egyenes adásban, ahogyan két férfitáncos csókolódzik. Azután pár perc múlva az egyik hídon egy olyan párizsi divatbemutató vette kezdetét, amihez egy közismerten LMBTQ-aktivista DJ szolgáltatta a zenét. A kifutón pedig csak úgy sorjáztak az extravagáns ruhákba bújt, homoszexualitást és transzneműséget reklámozó félmeztelen modellek. Akinek ez még nem volna elég, annak egy szakállas női (?) énekes vonaglása tette teljessé a propagandát.
S, hogy mit lehet minderre mondani? Végtelenül szomorú, hogy az olimpiai mozgalom elindítója, báró Pierre de Coubertin és az egykor Legkeresztényebb Királyoknak nevezett francia uralkodók hazájában ilyen botrányosnak mondható belépővel kezdődik a világ legnagyobb sporteseménye. Ezek után, mi magyarok abban bízunk, hogy kiváló sportolóink jó eredményekkel feledtetik ez az előzetesen „felejthetelenek” ígért estet.