Orbán Viktor: A gyerekek után járó adókedvezményt 2025-ben megduplázzuk

index.hu • 2024. szeptember 27., péntek •
Orbán Viktor miniszterelnök ismét a Kossuth rádió vendége volt péntek reggel, egyenesen Észak-Macedóniából jelentkezett.
Orbán Viktor: A gyerekek után járó adókedvezményt 2025-ben megduplázzuk

Orbán Viktor Észak-Macedóniából jelentkezett be péntek reggel a Kossuth Rádióban - erről írt az index.hu. Mint mondta, ha valaki eljön ide, kedvet kap megismerni az országot, amely „akkora, mint a Dunántúl, de mindenkinek javaslom, hogy tegyen erre egy kört”. A miniszterelnök elmondta, korábban Macedóniának hívták, de a görögökkel kialakult konfliktus miatt már Észak-Macedónia.

Most a bolgárokkal is van problémájuk, akik gátolják az EU-s csatlakozásukat. Soros elnökként mi itt vagyunk és segítünk a fennálló konfliktusok megoldásában

– jelentette ki Orbán Viktor, aki kiemelte, hogy a migráció terén nagyon jó az együttműködés a két ország között. „A nagy rohamnál, 2015–2016-ban, ami Szerbiából érkezett Magyarországra, innen, Észak-Macedóniából érkezett és akkor a macedónok nagyon sokat segítettek nekünk, ami miatt kialakult egy jó együttműködés” – magyarázta a magyar kormányfő.

„Akkor határőröket küldtünk ide, hogy itt védekezzenek együtt. Gazdasági szempontból nagyon fontos kereskedelmi útvonalak haladnak keresztül, a magyar termékek tengerhez juttatása itt vezet keresztül, fontos a jó gazdasági együttműködés” – emelte ki a miniszterelnök. Szerinte azonban

a gazdasági semlegesség egy új kifejezés, mindannyian barátkozunk vele, még én is, aki próbálom bevezetni.

Orbán Viktor úgy látja, ez az elmúlt időszak sok változására egy válaszreakció. „Aki nem változik vele együtt, az a gazdasági verseny vesztese lesz” – fogalmazott.

Magyarország, aki megnyerte gazdaságilag az elmúlt évtizedet, megnyerheti a jelen évtizedet is, ennek alapja a semlegesség gazdaságpolitikája

– jelentette ki Orbán, aki szerint a blokkosodást ki kell védenie az országnak. Magyarországnak az az érdeke, hogy egyik oldalra se álljon, „mindkét oldalhoz tartoznunk kell”. Véleménye szerint a szankciós politika maga, amitől sok EU-s cég szenved, ez része a jelenségnek. Úgy gondolja, először magunkkal kell tisztában lenni, utána majd „megvívjuk a csatáinkat”.

Ha mi kijelölünk egy irányvonalat, akkor utána minden nehéz konfliktusban meg tudjuk találni a magyar érdekeket. A semlegesség szíve-közepe az, hogy nem szabad politikai szemüvegen keresztül nézni a gazdaságot, csakis az érdekeink szemüvegén keresztül

– jelentette ki. „Elutasítunk minden nyomást, ami árt nekünk és elfogadunk mindent, ami segít nekünk. Mindegy, hogy keletről vagy nyugatról jön” – tette hozzá. Szerinte a blokkosodás lassítja a világgazdaság növekedését. „Senkinek nem tesz jót. Jót az tesz, ha a világ minden kereskedője szabadon kereskedik a világ minden területén. Egyéb esetben gazdasági dinamikát veszítünk” – vélekedett.

„Európa öngyilkos úton jár, amikor Ázsia felemelkedésére blokkosodással válaszol”

– jelentette ki. Ez rossz vágányra tereli az Európai népeket és gazdaságot – vélekedik. A miniszterelnök szerint épp erre világít rá a Draghi-tanulmány, és erre is próbál rávilágítani, azonban „nem akarják felnyitni a szemüket”. Nekünk az az érdekünk, hogy Magyarország a technológiai fejlődés élvonalában maradjon. Fontos a zöld energia előállítása és tárolása, a jövő autóinak gyártása, fontos a digitalizációban való részvétel, és az, hogy a legszélesebb digitális ügyintézés legyen az országban – vélekedett. „Mindegy, hogy egy újítás honnan jön, Magyarországnak részesülnie kell belőle” – tette hozzá.

A miniszterelnök ezek után kiemelte, hogy támogatták azokat, akik tanulni akartak. A munkáshitel program most emiatt szükségessé vált, hogy az egyetemeket elkerülők is részesedjenek belőle. A fiatalok lakáshoz jutását is segíteni kell, a gazdaság alapja ugyanis – mint mondta – a család.

A gyerekeke után járó adókedvezményt 2025-ben – ha minden jól alakul – megduplázzuk

– jelentette be, majd folytatta: megpróbáljuk a hagyományosan létező tőkehiányt enyhíteni a kis és középvállalkozóknál. „Ha ezek mind sikerülnek, akkor 3–5 százalékos növekedés lehet.

TOP

közösség

további frisss

lap tetejére