Ha Hende és Ungár népszerűségét összemérik, a szavazóknak 110%-a fog véleményt alkotni, míg másutt megelégszenek a 100%-kal. Vagy biztos megkeveredtek azok a fránya számok.
Egy friss, állítólag reprezentatív felmérést készített a Závecz Research, hirdeti már a kezdeteknél Farkas Bazsi, hogy mennyire kiváló eredményekkel is kecsegtet a közvéleménynek a független, pártatlan, objektív mérése. Ennek a független, pártatlan, sőt objektív mérésnek köszönhetően az ugytudjuk.hu olvasói az alábbi számoknak örvendezhetnek:
Az állítólagos objektív adatok a következőképp alakulnak: 2020 májusában mért adatok szerint Hende Ungár előtt mindössze 2%-kal vezetett, 41%-ot kapott volna a Fidesz jelöltje, Ungár meg 39%-ot. A bizonytalanok arányát 21%-ban állapította meg a kutatás. Ezt összeadva tehát 101%-ot kapunk. Amire tehát rámutat a számítás:
a matematika nem barátja a grafikon készítőjének.
2020 novemberére Hende előnye 43%-ra emelkedett. Ungár Péter itt meg kellett hogy elégedjen a 40%-kal, míg 17% lett a bizonytalanok száma. Úgy láttuk, hogy itt legalább a számok stimmelnek.
Következett viszont 2021 januárja (vagyis alig kettő hónap eltelt), ahol a választópolgárok olyan földindulásszerű, mit földindulás, földrengésszerű, sőt vulkánkitörés-szerű átalakulása figyelhető meg, amit a modern számtan, az összeadás (úgytudjuk, általános iskola 1. osztály) fogalma sem képes lekövetni.
Ugyanis nem kevesebb, mint 43%-ra emelkedett Ungár előnye, Hende Csaba pedig pironkodva bújhat el a 41%-ával valahol. Ez, ugye, testvérek között is 84%. Azonban a bizonytalanok aránya valamilyen furcsa oknál fogva 26%-ra emelkedett.
Így elmondhatjuk a legutóbbi „reprezentatív” mérésről, hogy 110%-os választópolgár mennyiségből – tehát ha valaki a szombathelyi választókörzetbe varázsol még 10% szavazót, akkor megfordulhat az arány. Vagy esetleg odateremti. Másképp a 43+41+26=110%-os megoszlást sehogy se tudjuk értelmezni.
Komolyra fordítva a szót:
itt egy ordas mellélövés, súlyosabb esetben, ha szándékos, akkor hazugság történt.
Merthogy a legutóbbi ismereteink szerint a 110% a közvélemény-kutatásban, legalábbis ebben a formában, nem létezik, ez valami olyan új metódus, ahol másfél hónap alatt „hoplahopp” előterem 10% plusz szavazó, akár a föld alól is….
Na hagyjuk, nem is kell tovább magyarázni, ilyen számok nem léteznek.
illusztráció: mirror.co.uk