CASCO és KGFB – mi a különbség?

szponzorált tartalom (x) • 2024. október 17., csütörtök •
Elég egy félresikerült parkolás, egy apró figyelmetlenség, hogy az autóban komoly kár keletkezzen. Érdemes felkészülni a váratlan kiadásokra. A cikkben összeszedtük, hogy mit érdemes tudni a CASCO biztosításról és miben különbözik a KGFB-től?
CASCO és KGFB – mi a különbség?

Előbbihez jó választás a Genertel Biztosító CASCO biztosítása, amely fedezetet nyújthat többek között baleseti törésre, lopásra, rablásra, elemi és üvegkárra is. 

CASCO és KGFB – mi a különbség?

A teljes körű CASCO gépjármű biztosítás olyan károkra nyújt fedezetet, amelyeket véletlenül mi okoztunk saját autónkban. Ilyen például a parkoláskor szerzett sérülés, továbbá ide tartozik az is, amikor természeti jelenségek miatt következik be a kár, például fakidőlés vagy jégverés miatt. Mindemellett kiterjed a CASCO még lopáskárra, részlopásra, rablásra és üvegkára is.

A CASCO abban különbözik a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítástól, hogy nem kötelező megkötni. Azonban amennyiben az autó értéke indokolja, érdemes sort keríteni rá, hisz kár esetén nemcsak pénzügyileg segít a biztosító, hanem szélesebb körben is szolgáltatást nyújt a bajban. 

A CASCO biztosítás 

A teljes körű CASCO általában olyan kockázati eseményekre vonatkozik, mint az elemi károk, a törés-, a lopáskár és az üvegtörés. Kiterjedhet nemcsak a gépjárműben, hanem a tartozékaiban, alkatrészeiben és gyári extráiban keletkezett károkra is. 

Általában lehet választani kiegészítő szolgáltatásokat is, amely lehet például a pénzügyi segítségen felül szállítás, 0-24 órás segítségnyújtás, valamint kölcsöngépjármű biztosítása is.

Kiegészítő szolgáltatások

Mutatunk néhány praktikus kiegészítőt, amelyek általában igényelhetőek a CASCO biztosításhoz:

  • Háztól házig szolgáltatás: Ennek keretében a biztosító intézi az autó szervizbe szállítását a káresemény bekövetkeztekor, majd pedig a kijavítást követően a lakhelyre visszaszállítást is. 
  • Bennülők balesetbiztosítása: Ezzel a kiegészítővel biztosítani lehet az utazókat is, hiszen a szolgáltatás baj esetén anyagi segítséget nyújt az utasok számára.
  • Poggyászlopás kiegészítő biztosítás: Ez akkor igazán hasznos, ha az értéktárgyakat a lezárt járműből lopják el. Ebben az esetben az ellopott tárgyak ellenében kapható kártérítés. 
  • Kölcsöngépjármű szolgáltatás: Ennek a hasznos szolgáltatásnak köszönhetően, ha ellopják az autót, vagy totálkáros lesz, akkor a biztosító költségére bérautó szolgáltatás vehető igénybe.
  • Hibás tankolás: Ez a kiegészítő biztosítás megtéríti a nem megfelelő üzemanyag tankolása miatt keletkezett károkat.

Ez csak néhány példa a kiegészítőkre, biztosítónként eltér, hogy milyen lehetőségek közül lehet választani. Például a Genertel Biztosító esetében a cikkben említettek mellett olyan kiegészítőket is lehet választani, mint az Avulásmentes térítés kiegészítőt, a Maradvány plusz kiegészítő biztosítást, az AutósTárs jogvédelmi kiegészítő.
 

közösség

további frisss

lap tetejére