Új elektronika labort adtak át a TDK támogatásával a sárvári Barabásban

• 2024. január 23., kedd •
Teljesen felújított elektronika labort adott át a TDK Hungary Components Kft. 2023. február 14-én Sárváron, a Vas Megyei SZC Barabás György Műszaki Szakképző Iskolájában. A TDK és a Barabás ebben az évben ünnepli együttműködésének 10 éves jubileumát. Az évforduló alkalmából átadott megújult oktató labort a duális automatikai technikus képzésben résztvevő TDK-s diákok egy mini bemutató órán vehették birtokba.
Új elektronika labort adtak át a TDK támogatásával a sárvári Barabásban

A Barabás és a TDK együttműködésében eddig összesen 60 diák szerzett gyakorlatot, illetve automatikai technikus végzettséget duális TDK-s diákként. A 2013-ban elindult közös munka részeként a TDK munkatársai az első években szakmai tárgyakat tanítottak az oktatási intézményben, majd 2015-től a vállalat és az iskola még szorosabbra fűzte az együttműködést: elindította a Barabás és a TDK duális automatikai technikus képzését. A szak azóta évről évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend a továbbtanulás előtt álló diákok és szüleik körében. 

MEGÚJULT LABOR A VILLAMOS SZAKMÁKNAK SÁRVÁRON

A Barabás és a TDK közös munkájának 10 éves évfordulója alkalmából teljes körűen felújított elektronika laborban mintegy 100 diák fordul meg egy tanév során. Ebben a tanteremben zajlik minden villamos szakma alapozó képzése, így a villanyszerelő és az automatikai technikus szakokra járó diákoké is. „A TDK fontosnak tartja, hogy olyan támogatást nyújtson együttműködő partnereinek, amelyre valóban szükség van. A vállalaton belül is nagyon sokat teszünk azért, hogy munkatársaink és diákjaink a lehető legmodernebb és legkényelmesebb munkakörülmények között dolgozhassanak és szerezhessenek szakmai gyakorlatot. De emellett az is fontos számunkra, hogy leendő munkatársaink, akik a Barabásban, ebben a teremben kezdik meg a szakmai pályafutásuk megalapozását, már az első évtől fogva igényes és jól felszerelt közegben tanulhassanak” – fogalmazott Takács Balázs, a TDK Hungary Components Kft. ügyvezető igazgatója az elektronika labor sajtónyilvános átadásán.  



„Az elmúlt tanév végén a TDK Hungary Components Kft. részéről érkezett egy felvetés, hogy a vállalat  támogatná az iskolát egy számunkra kiemelt jelentőséggel bíró projektben. Egy iskolában természetesen mindig van javítgatni, fejleszteni való, így bőségesen volt ötletünk. Úgy gondoltuk, hogy a szakmai termek berendezéseinek színvonala az, amiben hasznosan, látványosan lehetne fejlődést elérni. Így esett a választásunk az automatikai technikus képzés kapcsán a villamos mérőteremre” – hangsúlyozta Talabér Csaba, a Vas Megyei SZC Barabás György Műszaki Szakképző Iskolája igazgatója. 

Szentgyörgyvári Róbert a Vas Megyei Szakképzési Centrum kancellárja az átadón elmondott beszédében kiemelte, hogy az elmúlt tíz évben a szakképzés fejlesztésére több koncepció is készült, és most elérkezettnek látja az időt arra, hogy a szombathelyi gépészmérnökképzés elindítása és népszerűvé válása után a fókusz a szakképzésre helyeződjön. „A TDK a most átadott elektronika labor felújításával iránymutató lépést tett a szakképzés vállalati együttműködéssel történő fejlesztésében, remélem, hogy ezt a példaértékű odafigyelést több más helyi nagyvállalat is követi majd” – tette hozzá a kancellár.  

HAVI 100 EZER FORINT A DUÁLIS AUTOMATIKAI TECHNIKUS DIÁKOKNAK A KÉPZÉS ALATT

A duális automatikai technikus képzésben résztvevő diákoknak a TDK a régióban egyedülálló életpályát kínál, hiszen a szakma megszerzése után a diákok ezzel a képzettséggel azonnal elhelyezkedhetnek a vállalatnál, később pedig akár villamosmérnök diplomát is szerezhetnek duális TDK-s hallgatóként.



A duális automatikai technikus képzés emellett számos további vonzó előnnyel jár, hiszen a diákok ezen a szakon a duális képzés teljes ideje alatt havi 100 ezer forintos juttatást kapnak, a sikeres technikusi vizsgát követően pedig akár 300 ezer forintos pályakezdési juttatásban is részesülhetnek. A Vas Megyei SZC Barabás György Műszaki Szakképző Iskolájában jó körülmények között, felkészült oktatóktól kapják meg az elméleti tudást, a TDK-nál pedig a gyakorlatban tanulhatják meg a legmodernebb gyártástechnológiát, az ipar 4.0 alkalmazásokat, a robotizáció legfejlettebb fokát. 

közösség

további frisss

lap tetejére